Ask Alumni: Ata Keşfeden

Register now – link in bio! Leave your questions in the comments!

In Ask Alumni, one of our school’s graduates joins us and talks about their experiences in school life and what they have done after graduating, and answers the students’ questions.

This time in Ask Alumni, Ata Keşfeden will be our guest and talk about his experiences and his life after graduation. After graduating from Computer Engineering and Industrial Engineering departments with quite a performance, he started his master’s degree in Informatics in TUM, Germany. He is also working as a part-time Software Engineer at Litum.

🗓 Wednesday, 16th December
🕘 21:00
📍Zoom (register for link)

*As per university policy, a KU email address is required for registration. 

Ask Alumni’da, Koç Üniversitesi mezunlarından biriyle sohbet edip okul hayatında edindiği tecrübeler ve mezuniyetten sonraki yaşam hakkında bilgi edinme şansı yakalıyoruz. Daha sonra öğrencilerle birebir soru cevap şeklinde konuşmalar olacaktır.

Bu Ask Alumni etkinliğimizde Ata Keşfeden konuğumuz olacak ve mezuniyet sonrası deneyimlerini ve hayatını anlatacak. Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden oldukça başarılı bir şekilde mezun olduktan sonra Almanya’da TUM’de Enformatik alanında yüksek lisans eğitimine başlayan Ata Keşfeden aynı zamanda Litum’da yarı zamanlı Yazılım Mühendisi olarak çalışıyor.

🗓 16 Aralık Çarşamba
🕘 21:00
📍Zoom (katılım bağlantısı için kaydolun)

*Üniversitemizin yönergeleri doğrultusunda, etkinliğe kayıt için bir KÜ mail adresi gerekmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *