Ask Alumni: Elif Erbil — Recap

On September 28th, in our second Ask Alumni event, we had a delightful interview with Koç University alumna, Elif Erbil. Elif shared her experiences throughout her education and career with us.

Koç University students had the chance to ask questions to Elif during the interview. We talked about career opportunities, internships, and possible future paths. Elif talked about her master’s experience at Munich Technical University and how she became a mobile app developer.

We thank Elif, who was also the chair of the KU ACM Student Chapter, for her support in the Ask Alumni event.

Stay tuned for future Ask Alumni events!

28 Eylül’de, Ask Alumni etkinliklerinin ikincisinde, Koç Üniversitesi mezunlarından Elif Erbil ile keyifli bir röportaj yaptık. Elif, eğitim ve kariyeri boyunca deneyimlerini bizimle paylaştı. 

Koç Üniversitesi öğrencileri, röportaj esnasında Elif’e soru sorma şansı buldular. Kariyer fırsatları, stajlar ve gelecek planları hakkında konuştuk. Elif, Münih Teknik Üniversitesindeki master deneyiminden ve nasıl mobil uygulama geliştiricisi olduğundan bahsetti.

Aynı zamanda KU ACM Öğrenci Birliği’nin başkanlarından biri olmuş Elif’e Ask Alumni etkinliğine verdiği destek için teşekkür ediyoruz.

Gelecekteki Ask Alumni etkinlikleri için bizi takip etmeye devam edin!


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *